Akceptacja jest ważna (23.09.2020)

 Ocenianie i akceptacja - każdy zna te dwa słowa. Do tego dochodzi tolerancja. Myślę, że każdy chciałby być akceptowany przez społeczeństwo, nie być ocenianym przez innych, a na pewno nie negatywnie. Żeby ludzie go nie wyśmiewali, nie obgadywali za plecami i (mniej lub bardziej) lubili. 


No właśnie. Ostatnio w pracy miałam egzamin. Musiałam stawić się u mistrza zmiany, odpowiedzieć poprawnie na pytania i podpisać papier. Mistrz zwrócił uwagę na fakt, że jestem leworęczna. I że jest nas [leworęcznych] coraz więcej. 


No dobrze, ale jaki związek ma to z powyższymi słowami? Ano to, że kiedyś nie akceptowano tego, że ktoś jest leworęczny i od razu był przestawiany na prawą rękę jako tą "prawidłową". Uważali, że to coś złego, że tak nie powinno być. 


Tak samo jak mamy z dzisiejszymi homoseksualistami. Tzn mam na myśli ten brak tolerancji dla ich innego sposobu życia niż ten model, który znamy od małego dziecka. Może mnie zaraz niektórzy by z wielką chęcią zjechali od góry do dołu, ale moje zdanie jest takie: każdy żyje jak chce i jak mu się podoba i to akceptuje. Ale nie zaakceptowałabym faktu, że biorą ślub (niezależnie od tego czy cywilny czy kościelny) czy adoptują dzieci. Choćby z tego względu, że z punktu widzenia biologii nie są w stanie przedłużyć naszego gatunku. Tak, może i się zdarza, że pary hetero nie mogą również, ale jest to wina pewnych chorób, a nie dlatego, że mają te same narządy płciowe. 


Ale mimo tego i innych różnic między nami nie daje nam to żadnego prawa mieszać nikogo z błotem. Zauważcie, że to moje jedno zdanie na temat ślubów i adopcji, może i nic nie znaczy, ale jeśli zaczniemy kogoś obgadywać, wyśmiewać, to tak samo dotknie, jak to jedno zdanie. Także zastanówcie się zanim coś zrobicie, bo to może być tak samo krzywdzące

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Gdy chcę iść drogą do celu.. co mam zrobić? (14.11.2019)

Lateryzacja - co to jest i o co z tym chodzi? (26.01.21)

List do rodziców (i nie tylko) - (31.12.2019)